Питання

Як штучний інтелект використовують в розробці схем лікування пацієнтів

Лікарня Флаглера в місті Сент-Августин в штаті Флорида (США) використовує штучний інтелект для вдосконалення лікування пневмонії, сепсису і десятка інших «дорогих» хвороб з високою смертністю.


Зазвичай ШІ використовують великі академічні медичні центри, а не суспільні лікарні. Але в лікарні Флаглера також вирішили ним скористатися.
ШІ виявив новий, поліпшений шлях надання допомоги при пневмонії та сепсису після аналізу декількох тисяч записів пацієнтів лікарні та визначення загальних знаменників для пацієнтів з найкращими результатами лікування. Лікарня швидко впровадила нову схему лікування запалення легенів, змінивши порядок, встановлений в EHR Allscripts (Electronic Medical Record - аналог МІС в Україні).

Вона розраховує заощадити на витратах на лікування одного пацієнта з пневмонією, у порівнянні з існуючими витратами, $ 1 356,35 (35%). При цьому скорочуючи тривалість перебування пацієнта в лікарні на два дні. Також за допомогою ШІ була розроблена нова схема лікування сепсису.

На ринку медичних послуг зростає число постачальників, які використовують штучний інтелект в процесі надання медичної допомоги. Цекомпанії IBM, Jvion, Medial EarlySign, Pillo Health і Splunk.

«Ayasdi використовує розділ математики, який називають аналізом топологічних даних, з метою групування пацієнтів, яких лікують однаково, і виявлення зв'язку між цими групами», - пояснив Майкл Сандерс, доктор медичних наук, головний спеціаліст з медичної інформації в лікарні Флаглера.

«Після того, як ми завантажили дані, ми використовуємо алгоритм навчання штучного інтелекту для створення груп лікування, - продовжив він. - У випадку з даними про наших пацієнтів з пневмонією Ayasdi створив дев'ять груп лікування. З кожною групою пацієнтів поводилися однаково, і нам надавалися статистичні дані, на підставі яких ми могли зрозуміти цю групу і її відмінність від інших».

Лікарі лікарні Флаглера аналізують групи лікування і вибирають, наприклад, групу Goldilocks. Це група з найменшими витратами на лікування, найменшою тривалістю перебування в лікарні і найменшою ймовірність повторних звернень, що робить її «правильною».


«Потім ми з допомогою ШІ генеруємо схему лікування цієї групи, показуючи всі події, які повинні відбутися у відділенні невідкладної допомоги, при надходженні і протягом всього перебування пацієнта в лікарні, - пояснив М. Сандерс. - Ці події охоплють всі ліки, діагностичні тести, показники життєво важливих функцій, внутрішньовенні вливання, процедури і прийоми їжі, а також ідеальний час для кожного з них, щоб повторити результати саме цієї групи ».