Питання

Що почитати?

«Серце хірурга» — Федір Углов.
Його перша книга, є ​​відомою у всьому світі. Це автобіографія, присвячена професійній стороні життя Углова. В ній - весь шлях хірурга, починаючи з рішенням посвятити себе медицині в дитячому віці та закінчуючи історією боротьби за безнадійних пацієнтів. Автор розказав не лише про технічну сторону професій, але і про моральні та фізичні труднощі, про складні рішення, про ризики та співчуття. Це книга про людей і їх долі, написана людиною з великим серцем.

«Тендітні життя» — Стівен Уестабі
Книгу можна порівняти з захоплюючим медичним серіалом, в якому кожна серія присвячена одному пацієнтові зі складною проблемою. Тут добре прописані характери, почуття і страхи людей. Сухі історії хвороби, медичні терміни і опис складних операцій на серці додають розповіді напруженості. Кардіохірург бореться за кожне життя: шукає нестандартні рішення, користується широкими зв'язками, протистоїть бюрократії лікарень і щиро переживає за пацієнтів та їхніх родичів. Радісні епізоди змінюються сумними, і кожен випадок викликає сильні емоції, залишає глибокий слід. Враження від книги підсилює той факт, що всі ці історії реальні.

«Буде боляче» - Адам Кей
У книжці «Буде боляче: таємні щоденники лікаря-ординатора» Адам Кей описує не тільки смішні й курйозні випадки пацієнтів, а й лікарів і медсестер. Книжка написана у форматі щоденника акушера-гінеколога, де кожен день — окрема історія з позитивними і негативними сторонами цієї професії. Автобіографія написана з особливим медичним гумором і численними історіями з практики, а також розповідає про лікарняну ієрархію, випадки в медицині, з якими мають справу медики. Через цю книжку Адам Кей дуже доступно передає дуже важливу думку: лікарі теж люди, які втомлюються, мають особисте життя та власні проблеми.
Лікарі частіше потрапляють у дуже складні ситуації, коли треба швидко реагувати та вирішувати тому, що від них залежить чиєсь життя. Тому їх часто мучать сумніви щодо правильності вибору професії та покликання в цілому.
Адам Кей руйнує стереотипи, показуючи, що історії з медицини можуть бути не тільки цікавими, а й місцями кумедними. Засновані на реальних подіях із життя, ці розповіді змушують ще раз замислитися, яка важлива й відповідальна робота лікаря. Однозначно сподобається читачам, які обожнюють літературу на тему медицини з точки зору історій і розповідей.
Художні книги про медицину розповідають не тільки про технічну сторону професії, а й про моральні та фізичні труднощі, про складні рішення, про ризик і співчуття. Це твори про людей і їхні долі, які нікого не залишають байдужими.